Funkční cvičení

Funkční cvičení

Nabídka cvičení a tréninků je na trhu velmi široká. Jaké cvičení si vybrat a čím začít?

> Naše služby > Funkční cvičení

Funkční cvičení

Program cvičení v RR centru Polabí je pojatý tak, abyste získali to, co je pro vaše tělo důležité. Aby vaše tělo bylo zdravé, silné, pružné, a tím i funkční.

S radostnou (příjemnou, přátelskou) atmosférou pro mysl.(podpoření psychiky).

Z mého pohledu fyzioterapeutky, je základem mnoha nemocí a obtíží fakt, že nevnímáme své tělo. Díky životnímu stylu, který nás nutí všeho dosáhnout co nejrychleji a kdy upřednostňujeme kvantitu před kvalitou naše efektivnost klesá. Tento stav způsobuje, že děláme větší množství chyb, přináší nám nárůst stresu, více práce.

Tento jednotvárný způsob života způsobuje, že nevnímáme své tělo (odpočinek u TV a počítače. Tomuto životnímu stylu nemusí pomáhat ani intenzivní charakter sportu, kde je skvělé, že si vyčistíme hlavu, což v dnešní době návalů věcí je skvělé, ale zapomínáme vnímat tělo.

Proto naše centrum nabízí cvičení:

  1. Posture – je pojat jako základ jakého dalšího cvičení a sportu. Naučíte se vnímat tělo, vrátit mu jeho funkci, objevovat efektivní využívání těla pro větší sílu, pružnost a objevovat svůj pohybový potenciál a možnosti.Dá se toto cvičení pojmu jako základ aktuálně trendového „ Funkčního tréninku“. Práci s „core“ – střed těla, což je neodmyslitelný základ ke správnému používání stabilního těla, který se učíme od narození získat. Tréninku využíváme vývojová fáze dítěte, prvky jógy, feldenkraisovy techniky, s využitím a zpestřením pomůckami jako flexi bar, míče, overball, x-co, thera-band, kluzáky. To vše v počtu 4-5 lidi, pro efektivní možnost vedení pod fyzioterapeutem, možnost využití i menší skupinky a individuálního přístupu.
  2. Posture – nástavbové – intenzivnějšímu charakteru, typu funkčního kruhového tréninku pro už podpoření nejen vnímání těla, ale i zvýšení síly, pružnosti, zvýšení kondice, hubnutí jako bonus s pocitem dát si intenzivně, zdravě do těla.S střídání tréninku s využitím TRX, kettball, , Flexi-bar, X- co, thare-band, hrazdy, kluzáky, bosu, míče.

Zůstaňme v kontaktu

Nechejte nám váš kontaktní email a budete informování o dění v našem centru.

+420 724 022 699 | info@rrcentrumpolabi.cz

Toto je povinné pole. Zadejte správný formát emailu.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání Newsletterů.
Zásady ochrany osobních údajů.